| Shape | Half Moon |
|---|---|
| MPN | 77444 |
| Item Length | 10 in |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 400 gal |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 5 in |
| Water Type | All Water Types, Brackish, Fresh, Marine, Pond |
| Frame Material | ABS, Aluminum, Brass, Bronze, Cast Iron, Chrome, Concrete, Copper, CPVC, Fiberglass, Galvanized Steel, Iron, Metal, Nylon, Plastic, Polyester, Polyethylene, Polypropylene, PVC, Rubber, Stainless Steel, Steel, Stone, Teak, Vinyl, Walnut, Wood |
| Features | Neck and Shoulder Rest |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 10 in |
| Water Fill Height | 11 in |
| Item Diameter | 5 in |
| Color | Gray |
| Lining Material | Ceramic, CPVC, Gel Coat, Nylon, Plastic, Polyethylene, Polypropylene, PVC, Rubber, Vinyl |
| Jet Type | Air & Water System |
| Set Includes | Aroma Therapy, Audio System, Cartridge Filter, Control Panel, Counter-current System, Cover, Cover Lift, Digital Lock, Filter, Filter Pump System, Fittings, Full Instructions, Ground Protection Mat, Headrest, Heater, Hose, Hot Tub Cover, Ladder, Ladder & Stairs, LED Lighting, LED-light Therapy, Manometer, Ozone System, Pump, Repair Kit, Sound Therapy, Watercare Kit, Waterfall |
| Material | ABS, Aluminum, Brass, Bronze, Cast Iron, Ceramic, Chrome, Concrete, Copper, CPVC, Fiberglass, Galvanized Steel, Iron, Metal, Nylon, Plastic, Polyester, Polyethylene, Polypropylene, PVC, Rubber, Stainless Steel, Steel, Stone, Teak, Vinyl, Walnut, Wood |
| Item Depth | 5 in |
| Brand | for Hot Spring |
| Type | Hot Tub |
| Seating Capacity | 1-3 |
| Model | HotSpring VANGUARD |
| Item Weight | 1 lb |
| Product Line | AquaLife Oceania |
Check the listing for details. Hot Spring/Hot Spot Watkins Grey Pillow - 77444. Color: Gray, Condition: New. Listed at 22.93 USD. The 77444 Grey Pillow fits for Hot Springs/Hot Spot Relay (2015-2019), Rhythm (2015-2019), Tempo (2015-2019), SX (2011-2019), TX (2011-2019) spas. Keep resistant to wear and tear, durable but easy to clean.