| Usage | Industrial |
|---|---|
| Place of Origin | Anhui,China |
| Warranty | 1 Year |
| color | gray |
| Dimensions | 198*85*45mm |
| MPN | dose not apply |
| Model Number | HT-9829-COCO |
| Range | 0.1~25.0m/s |
| Weight | 390g |
| Brand | factory |
| Accuracy | ±5%+0.1m/s |
| stock | yes |
| Resolution | 0.1m/s |
Check the listing for details. Hot Wire Thermistor Anemometer Tester Instrument Microprocessor Range 0.1-25m/s. Color: gray, Condition: New. Listed at 189.04 USD. Microprocessor circuit assures maximum possible accuracy, provides special functions and features. ft/min(feet per minute) 20~4925ft/min ft/min 1ft/min ±5%+1ft/min. This product does not contain removable batteries during transportation.