| Brand | Jabsco |
|---|---|
| Assembly Required | No |
| Product Weight (lb) | 8 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Product Height (in) | 5.25 in |
| Product Length (in) | 16.25 in |
| Product Width (in) | 7.5 in |
| UPC | 313051876860 |
Check the listing for details. Hotshot Series Washdown Pump, 12-Volt, 5GPM. Condition: New. Listed at 199.23 USD. Co-molded diaphragm technology for long life and durability. Efficient and quiet operation. Integrated, sealed pressure switch for on-demand operation. Self-priming allows for installation versatility.