| Brand | HOTWAVE |
|---|---|
| Stations | Rotator Burn Machine |
| Usage | Home Use |
| Color | Gray |
| Material | Metal |
| Set Includes | Gloves, Rotator Burn Machine, User Manual |
| Features | Adjustable |
| Item Length | 15.5" |
| Mounting Location | NA |
| Sport/Activity | Gym & Training, Boxing |
| Item Weight | 3.07 kg |
| Item Width | 7.1" |
Check the listing for details. HOTWAVE 360° Spinning Rotator Shoulder Burn Machine- Boxer Arm Workout With Gl... Color: Gray, Condition: New. Listed at 38.99 USD. Unlike traditional dumbbells, the rotator burn machine provides dynamic resistance in every direction, keeping your muscles engaged and your training more realistic. Perfect for boxer arm workout and athletes seeking explosive performance.