| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | Does not apply |
| Type | Does not apply |
| Color/Finish | Black |
| Coverage Area (sq ft) | 1 |
| Features | Sticky |
| Garden Pest Location | Not for Garden Use |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Location | Indoors |
| Pack Size | 1 |
| Pest Common Name | Ant,Roach,Spider |
| Pest Control Type | Lawn Insect Control |
| Product Type | Glue |
| Returnable | 90-Day |
| Safe for Pets | No |
| Trap Type | Kill |
| Product Depth (in) | 0.63 in |
| Product Height (in) | 11.13 in |
| Product Width (in) | 5 in |
Check the listing for details. Household Pest Glue Boards (2-Pack). Condition: New. Listed at 10.45 USD. Traps and kills roaches, spiders, ants and other listed insectsUse indoors under appliances and other places insects hideNon-toxic, ready to use and easy to dispose Real-Kill Household Pest Glue Boards trap and kill roaches, ants, spiders, scorpions and most other insect pests. These non-toxic traps are designed specifically to work along any wall to capture pests as they follow their instinctive paths. Once the targeted pests are stuck to the board, simply dispose of the entire trap. Real-Kill Household Pest Glue Boards contain no toxic chemicals or poisons. Use Real-Kill Household Pest Glue Boards as wall traps or as flat traps in areas with household pest activity - see the product labeling for complete directions. If no bugs are caught in 2-days to 3-days, move the trap to a new location. for best results, use more than 1 board at a time. Avoid using these glue boards in wet areas or where birds or non-target animals may come in contact with the adhesive. Dispose of the glue trap after use - don't attempt to remove pests and reuse. This package contains 4 glue boards.Glue boards: traps and kills household insects, including roaches, ants, spiders and scorpions, as they follow their instinctive pathsNon-toxic: contains no toxic chemicals or poisonsEasy disposal: once target pests are trapped, simply dispose of the entire trapReady to use: for use as a wall trap or a flat trap in areas with household pest activity4-pack: contains 4 insect glue boardsProduct is applicable for the following pest types: ants, roaches, scorpions, spiders