| Garden Pest Location | Not for Garden Use |
|---|---|
| Control Method | Kill |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Color | Color |
| MPN | HG-95788MP |
| Product Width (in) | 5 in |
| Trap Type | Kill |
| Brand | Branded |
| Safe for Pets | No |
| Type | Glue Trap |
| Pest Common Name | Ant,Roach,Spider |
| Product Type | Glue |
| Pack Size | 2 |
| Number in Pack | 2 |
| Item Height | 11.13 in |
| Color/Finish | Black |
| Model | HG-95788MP |
| Features | Sticky |
| Product Height (in) | 11.13 in |
| Coverage Area (sq ft) | 1 |
| Pest Control Type | Lawn Insect Control |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 5 in |
| Product Depth (in) | 0.63 in |
| UPC | 7445010039016 |
Check the listing for details. Household Pest Glue Boards (2-Pack). Color: Color, Condition: New, Made in United States. Listed at 7.85 USD. • Ready to use: for use as a wall trap or a flat trap in areas with household pest activity.