| Color/Finish | Black |
|---|---|
| Coverage Area (sq ft) | 1 |
| Features | Sticky |
| Garden Pest Location | Not for Garden Use |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Location | Interior Home |
| Pack Size | 2 |
| Pest Common Name | Ant,Roach,Spider |
| Pest Control Type | Lawn Insect Control |
| Product Type | Glue |
| Returnable | 90-Day |
| Safe for Pets | No |
| Trap Type | Kill |
| Product Depth (in) | 0.63 in |
| Product Height (in) | 11.13 in |
| Product Width (in) | 5 in |
| UPC | 744759777461 |
Check the listing for details. Household Pest Glue Boards (2-Pack). Condition: New. Listed at 8.09 USD. Real-Kill Household Pest Glue Boards trap and kill roaches, ants, spiders, scorpions and most other insect pests. Once the targeted pests are stuck to the board, simply dispose of the entire trap. Real-Kill Household Pest Glue Boards contain no toxic chemicals or poisons.