| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Brand | Houston Harvest |
| Color | Multicolor |
| Making Method | Compressor |
| Style | Vintage/Retro |
| Material | Cast Iron |
| Item Length | Less Than 10 in |
| Item Weight | 2 lb |
| Item Width | Less Than 10 in |
Check the listing for details. Houston Harvest Gift Products cast-iron tabletop nutcracker with box. Color: Multicolor, Condition: New, Made in United States. Listed at 17.99 USD. I'm not sure if the nuts are good anymore. Maybe feed them to the squirrels.