| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| MPN | MG-3209SL |
| Item Width | 20 in |
| Item Length | 32 in |
| Item Height | 9 in |
| Material | Stainless Steel |
| Model | Medallion Series |
| Brand | HOUZER |
| Color | Stainless Steel |
| Room | Kitchen |
| Mounting | Undermount |
| Sink Type | Kitchen Sink |
| Type | Double Sink |
Check the listing for details. HOUZER Medallion Undermount Stainless Steel 32 in. Double Bowl Kitchen Sink. Color: Stainless Steel, Condition: Open box. Listed at 114.99 USD. New, HOUZER Medallion Undermount Stainless Steel 32 in. Double Bowl Kitchen Sink We inspected the sink and noted it has not been previously installed; however, the small bowl has several light blemishes (see third and fourth photo). The blemishes do not show up well in the photos; however, the blemishes are more noticeable from certain angles. The sink is in otherwise excellent condition. The mounting hardware, installation instructions, and template are included. It should be noted that the manufacturer only includes one strainer for the large bowl; however, you will need another for the small bowl to complete the installation. General features include: Stainless steel finishMounting clips, 1 basket strainer, 1 colander, and template includedUndermount sink designOffset 80/20 double bowl designConstructed with T-304 premium stainless steelMeets ASME A112.19.3-2000, UPC, CSA32 inches in length x 21 inches in width x 9 inches deep