| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Book Title | How to Write a Lot: A Practical Guide to Productive Academic Wri |
| ISBN | 9781433829734 |
| Subject Area | Language Arts & Disciplines, Psychology |
| Publication Name | How to Write a Lot : a Practical Guide to Productive Academic Writing |
| Publisher | American Psychological Association |
| Item Length | 8.8 in |
| Subject | Education & Training, Reference, Rhetoric |
| Publication Year | 2018 |
| Type | Textbook |
| Format | Trade Paperback |
| Language | English |
| Item Height | 0.4 in |
| Author | Paul J. Silvia |
| Item Weight | 6.1 Oz |
| Item Width | 5 in |
| Number of Pages | 110 Pages |
Check the listing for details. How to Write a Lot: A Practical Guide to Productive Academic Writing - VERY GOOD. Condition: Very Good. Listed at 12.28 USD. Notes: Item in very good condition!