| Title | KASK KL-2 RECHARGEABLE HEADLAMP 600 lm |
|---|---|
| EAN | 8057099222341 |
| Release Date | 12/28/2020 |
| Item Weight | 370g |
| Item Width | 130mm |
| Item Height | 80mm |
| Brand | Kask |
| Color | Green |
| Dimensions | 15 x 13 x 8 cm; 370 g |
| Power Source | Battery Powered |
| Features | Innovative Mounting, Advanced Focus, Rechargeable |
| Type | Headlamps |
| Item Length | 150mm |
| Watch Shape | Helmet shaped |
| Batteries | No |
| MPN | WLA00002 |
| Country of Origin | UK |
| UPC | 8057099222341 |
Check the listing for details. KASK KL-2 RECHARGEABLE HEADLAMP 600 lm. Color: Green, Condition: New, Made in UK. Listed at 198.23 USD. (Min, min, min, min) 600lm - 400lm - 170lm - 20lm battery 1 Li-ion battery (included) or 2 AA alkaline 1.5V / 2 AAniMH1.2V (not included) Boost light functions, power, average power, low power, flashing functions Low battery alert; charging indicator; battery indicator; quick focus; transport lock; red light, Green and Blu.