| Bag Width | 18 in |
|---|---|
| Pattern | Embossed Snake |
| Bag Height | 10.5 in |
| Handle Drop | 8.5 in |
| Handle Style | Double Handles |
| Size | Small |
| Lining Material | Metallic Gold Dot |
| Hardware Color | Gold |
| Bag Depth | 5.75 in |
| Exterior Material | Leather |
| Vintage | No |
| Brand | kate spade new york |
| Personalize | No |
| Department | Women |
| Hardware Material | Gold-Plated |
| Exterior Color | Natural Snake Beige |
| Theme | Snake |
| Style | Tote |
| Strap Drop | 9.75 in |
| Features | Inner Pockets, Lined |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Handmade | No |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Kate Spade Embossed Snake Leather Small Tote With Gold Dot Lining. Condition: Pre-owned - Good, Made in China. Listed at 28.17 USD. Small open tote with slight metallic silver on the embossed snake leather. Kate spade bag from 2010’s. Sign of wear at the straps. See photos. Strap width is 0.5 in wide 9.75” drop 18” at top 13” at bottom for length. 10.5” height with 6” depth. Interior zip pocket with 2 slip pockets. Ship from a pet free smoking free house. All sales are final.