| Length | 70mm |
|---|---|
| Brand | KCNC |
| Part Type | Stem |
| Set Includes | Stem |
| Stem Type | Threadless |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Clamp Diameter | 31.8mm |
| Steerer Tube Diameter | 1 1/8 in |
| MPN | 102395983235 |
| Compatible Bike Type | Universal |
| Country/Region of Manufacture | Taiwan |
| Item Weight | See Description |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. KCNC FLY RIDE Stem for MTB Road. Color: Black, Condition: New. Listed at 26.36 USD. ★ Rise: 5 degree.