| Origin | Mainland China |
|---|---|
| Electric heating wire diameter | 0.18mm |
| Model Number | KD-6 |
| High-concerned chemical | None |
| Brand | Unbranded |
| Type | Horizontal |
| Unit Type | Unit |
| Cutting height | 145mm |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
| Cutting angle | 60 ° |
| Table size | 380*280mm |
Check the listing for details. KD-6 220V Electric Hot Wire Cutter Foam Cutting Table. Condition: New, Made in China. Listed at 281.99 USD. Cutting height: 145mm. Cutting angle: 60 °. Table size: 380 × 280mm. South Asia / Middle East. Canada/ United Kingdom / Australia. United States.