| Model | new |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Type | Espresso Machine |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Features | Frother |
| Number of Cups | 4 |
| Color | Black |
| Coffee Type | Ground Coffee |
| Components Included | Drip Tray |
| Item Depth | 2.7 in |
| Item Width | 2.7 in |
| Item Height | 4.3 in |
| Bean/Coffee Capacity | 3.5 oz |
| MPN | not apply |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Material | Stainless Steel |
| Power Source | Electrical |
| Bar Pressure | Less than 5 bar |
| Power | 800 W |
| Voltage | 220 V |
| Control Panel | Digital |
| Grinding Method | Burr |
| Finish | Shiny |
| UPC | 6977671000247 |
Check the listing for details. KEENSTAR 3.5Bar Espresso Machine. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 35.19 USD. Condition: New(other), See photos. Item or your money back. In Packaging?: Yes Functional?: Yes Assembly Required?: No UPC: 247 KEENSTAR 3.5Bar Espresso Machine, 800W Compact Espresso and Cappuccino Machine with Preheating Function, 4 Cup Espresso Maker for Cappuccino or Latte, Gift for Coffee Lover.