| Book Title | Keep-up Teacher's Guide for Year 1 |
|---|---|
| Title | Keep-up Teacher's Guide for Year 1 |
| EAN | 9780008506131 |
| ISBN | 9780008506131 |
| Genre | Society & Culture |
| Subject | School & Education, General, Elementary, Teaching Methods & Materials / General |
| Release Year | 2021 |
| Release Date | 09/02/2021 |
| Intended Audience | Ages 4-8 |
| Country of Origin | UK |
| Subject Area | Juvenile Nonfiction, Education |
| Publication Name | Keep-Up Teacher's Guide for Year 1 (Big Cat Phonics for Little Wandle Letters and Sounds Revised) |
| Publisher | HarperCollins The Limited |
| Item Length | 11.7 in |
| Publication Year | 2021 |
| Series | Big Cat Phonics for Little Wandle Letters and Sounds Revised Ser. |
| Type | Study Guide |
| Format | Trade Paperback |
| Language | English |
| Item Height | 0.1 in |
| Educational Level | High School, Elementary School |
| Author | Wandle Learning Trust, Little Sutton Primary School |
| Item Weight | 3.1 Oz |
| Item Width | 8.2 in |
| Number of Pages | 24 Pages |
Check the listing for details. Keep-up Teacher's Guide for Year 1 (Paperback) (UK IMPORT). Condition: Brand New, Made in UK. Listed at 21.19 USD. Title: Keep-up Teacher's Guide for Year 1. Intended Audience: Ages 4-8. Big Cat Phonics for Little Wandle Letters and Sounds Revised has been developed in collaboration with Wandle Learning Trust and Little Sutton Primary School.