| System Configuration | 2.0 Channel |
|---|---|
| Package Dimensions | 11" x 8" x 5" |
| Color | Gray |
| Compatible Model | Computers, Desktop, Laptop, PC, iPhone, iPad, Phones, Tablets, TV |
| MPN | KD-c02 |
| Surround Sound Formats | DSP sound optimized |
| Brand | KEiiD |
| Type | Bluetooth Computer Speakers |
| EAN | 8716267929085 |
| Audio Inputs | Bluetooth, Auxilary |
| Battery Capacity | 250 Milliamp Hours |
| Manufacturer Warranty | None |
| Speaker Size | 2.5 in |
| Item Height | 3.7"D x 3.7"W x 6.7"H |
| Model | KEiiD Bluetooth Computer Speakers KD-C02 |
| Connectivity | Bluetooth, Auxilary |
| Features | Bluetooth wireless connectivity, Wireless Touchpad control, Steel mesh housing, 4 EQ modes, Built-in dome-silk tweeter, DSP sound optimized |
| RMS Power | 20 Watts |
| Package Weight | 4 lbs 7 oz |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 3.75 lbs |
| UPC | 8716267929085 |
Check the listing for details. KEiiD KD-C02 PC Laptop/Desktop Wireless Stereo Bluetooth Computer Speakers. Color: Gray, Condition: Open box, Made in China. Listed at 52.99 USD. In summary, the KEiiD KD-C02 Computer Speaker impresses with its blend of aesthetic style, advanced features, and high-quality sound. Connectivity options include wireless Bluetooth for audio streaming and a traditional audio cable for wired connection.