| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Modway |
| Model | EEI-6945-WAL-MOG |
| MPN | EEI-6945-WAL-MOG |
| Color | Green |
| Type | Sofa Sets |
| Style | Modern |
| Item Height | 34" |
| Item Width | 61" |
| Item Length | 32" |
| Category | Sofa Sets |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Kellan Loveseat in Walnut Moss Green |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Sofa Sets |
| Compatible Brand | Modway |
| Product | Kellan Loveseat in Walnut Moss Green |
| Installation | Yes |
| UPC | 889654294108 |
Check the listing for details. Kellan Loveseat in Walnut Moss Green. Color: Green, Condition: New. Listed at 509.88 USD. The beautiful wood grain armrests, crafted from rich veneer, add a touch of natural warmth to its mid century modern aesthetic. Supported by tapered wood legs with non-marking floor glides, this small space loveseat provides both style and practicality, protecting your flooring while enhancing the ambiance of your living room, bedroom, office, or reception area.