| Brand | Kenneth Cole |
|---|---|
| MPN | KC1504-B-05V-52 |
| UPC | 889214323385 |
| Style | Square |
| Department | Women |
| Frame Color | Crystal Grey-Tortoise |
| Frame Material | Plastic |
| Type | Eyeglasses |
| Lens Width | 52mm |
| Bridge Width | 17mm |
| Temple Length | 140mm |
Check the listing for details. Kenneth Cole Reaction Blue Light Filtering Eyeglass Frames - KC1504-B-05V-52. Condition: New with tags. Listed at 14.99 USD. Made from lightweight materials, this soft square cat-eye design features spring/flex hinges, molded nose rests and a hip, two-tone colorway. Fitted with polycarbonate lenses that filter blue light for crisper, clearer viewing while aiding in digital eye strain.