| Type | Medicine Cabinet |
|---|---|
| Brand | KeonJinn |
| Item Height | See description |
| Item Length | See description |
| Item Width | See description |
| Model | hd-JGFJ5066bk |
| MPN | hd-JGFJ5066bk |
| Assembly Required | Assembled |
| Color Family | Black |
| Color/Finish | Black |
| Door Swing | Dual Swing |
| Door Type | Single-View |
| Included | Mounting Hardware |
| Material | Aluminum Alloy |
| Medicine Cabinets Size | Medium |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Shelves | 2 Shelves |
| Product Weight (lb.) | 22 lb |
| Shape | Rectangular |
| Weight Capacity (lb.) | 20 lb |
| Product Depth (in.) | 5 in |
| Product Height (in.) | 27 in |
| Product Width (in.) | 21 in |
| Country of Origin | China |
| UPC | 791684853722 |
Check the listing for details. KeonJinn 21" W x 27" H Rectangular Black Beveled Surface Medicine Cabinet. Condition: Open box, Made in China. Listed at 113.99 USD. KeonJinn 21 in. W x 27 in. Multiple layers of adjustable shelves easily hold your toiletries and bath essentials. The included side kit allows you to choose between recessed or surface-mount installation and It can be flipped for reverse installation to choose the left/right door.