| Shape | Chameleon |
|---|---|
| Occasion | All Occasions |
| Size | 11.3*9.5*8.6 cm 4.5*3.8*3.5 in |
| Year Manufactured | 2024 |
| Item Length | 9.5 cm = 3.8in |
| Additional Parts Required | No |
| Suitable For | Furniture |
| Department | Unisex Baby & Toddler, Girls, Boys, Kids, Teens, Adults |
| Unit Type | Unit |
| YEAR | 2024 |
| Care Instructions | Easy Care |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | 11.3 cm =4.5 in |
| Style | Art Nouveau |
| Features | Crystals |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Gold Plated |
| Room | Any Room |
| Handmade | Yes |
| Item Width | 8.6 cm = 3.4 in |
| Engraved | No |
| Pattern | Chameleon |
| Character | Chameleon |
| Color | Multicolor |
| Material | Crystal, Enamel, Metal |
| Subject | Chameleon |
| Brand | KEREN KOPAL |
| Type | Trinket Box |
| Customized | No |
| Era | 21st Century (2000-Now) |
| Packaging | Box |
| Collection | Animals |
| Original/Reproduction | Original |
| Theme | Art |
| Time Period Manufactured | 2020-Now |
| Country/Region of Manufacture | Israel |
| Production Technique | Hand made |
| Closure Type | Magnetic |
| Character Family | trinket box |
| Item Weight | 2.4 lb |
Check the listing for details. Keren Kopal Chameleon on Crystal Apple Trinket box Decorated &Austrian Crystals. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 165.00 USD. Decorated with Austrian crystals and finished in gold plating, this unique trinket box is suitable for any room and is easy to care for. Keren Kopal is a designer of decorated works of art. As an art and antique collector Keren was inspired by the.