| Blade Finish | Diamond-Coated |
|---|---|
| Aunthenticity | Original |
| Blade Length | 4" |
| Brand | Kershaw |
| Blade Thickness | 0.22" |
| Closed Length | 5" |
| Color | Black |
| Country of Origin | United States |
| Handle Finish | Black Anodized |
| Handle Material | Aluminum |
| MPN | 2535 |
| Handle Thickness | 0.75" |
| Model | Ultra-Tek |
| Overall Length | 9" |
| Type | Sharpener |
| UPC | 087171253503 |
| Weight | 0.14 lb |
Check the listing for details. Kershaw Ultra-Tek Diamond-Coated Knife Sharpener Black Aluminum Handle - 2535. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 27.83 USD. Type: Sharpener. 9" overall. Black aluminum handle. 5" closed. Handle unscrews to reveal 3.75" 600 grit diamond coated oval rod. Handle Material: Aluminum. We Transfer The Savings To You! Color: Black.