| Brand | Kershaw |
|---|---|
| Blade Finish | Black finish |
| Blade Length | 3.5" |
| Blade Material | 8Cr14MoV |
| Closed Length | 4.5" |
| Color | Black |
| Country of Origin | China |
| Lock Type | Liner Lock |
| Type | Folding Knife |
| Weight | 0.3 lb |
| UPC | 087171055947 |
| MPN | 3425X |
Check the listing for details. Kershaw XCOM Linerlock Stainless Blade Black Sculpted Handle Folding Knife 3425X. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 25.94 USD. MPN: 3425X. 4.5" (11.43cm) closed. 3.5" (8.89cm) black finish 8Cr13MoV stainless blade. Black sculpted glass filled nylon handle. Thumb disk. Lanyard hole. Pocket clip.Specifications Type: Folding Knife.