| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | KERUI |
| Model | M120201 |
| Type | Entry Welcome Chime |
| Bundle Description | No |
| Item Weight | 0.13kg |
| Smart Home Protocol | Infrared |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Suitable For | Home |
| Produktart | Einbruchmeldeanlage |
| Material | Plastic |
| Connectivity | Wireless |
| Color | White |
| Battery Included | No |
| Item Width | 61cm |
| Finish | Polished |
| Item Length | 92cm |
| Custom Bundle | No |
| Compatible Brand | ADT |
| Features | Automatic Motion Tracking |
| Location | Indoor/Outdoor |
| Surveillance Technology | no |
| Operating Sound Rating | 100 dB |
| Maximum Resolution | 0 |
| Power | 45 |
Check the listing for details. KERUI Wireless Motion Sensor Detect Doorbell Welcome Chime Alarm Remote Control. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 14.23 USD. The infrared sensor detects motion and emits a signal (up to 100 dB) and a flashing light. Even at night, infrared detectors can detect motion without false positives. Excellent visual indicator for you when listening to music or doing other things.