| Shape | Rectangular |
|---|---|
| Size | Medium, Large |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Material | Resin |
| Set Includes | Flower Pot, Pot, Raised Bed |
| Compatible Plant Type | Flower, Herbs, Strawberry |
| Item Length | 18.7 in |
| Brand | Keter |
| Personalize | No |
| Type | Elevated Garden Bed |
| Capacity | 29 Gal. |
| Item Height | 31.4in |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Width | 44.5in |
| UPC | 00731161063961 |
Check the listing for details. Keter Signature Collection 29 Gal. Resin Elevated Garden Bed. Condition: New. Listed at 153.70 USD. This planter is designed to provide easy access to nature's delights, regardless of whether you live in the suburbs or the city. It's not only functional but also adds charm to your outdoor space. It's designed to optimize your outdoor living space, allowing you to make the most of your gardening passion without compromising on style or space.