| Expiration Date | Edamame Snacks |
|---|---|
| Number Of Items | 10 |
| Unit Count | 9.0 Ounce |
| Package Dimensions | 7.8 X 5.12 X 2.91 Inches; 9 Ounces |
| Product Name | Edamame Snacks |
| Product | Chips |
| Calories per Serving | 100 |
| Flavor | Sea Salt |
| Calories per 100 g/mL | 100 |
| Units | 9.0 Ounce |
| Brand | Unbranded |
| Food Aisle | Pantry |
| Type | Crunchy Dry Roasted Edamame Snacks |
| Number in Pack | 10 |
| Packaging | Single Bag |
| Style | Healthy High Protein Super-Snack |
| Food Specifications | Low Carb, Gluten Free, Kosher, Diabetic, Dairy Free, Sugar Free |
| Unit Quantity | 0.9 oz |
| Course | Snacks & Appetisers |
| Serving Size | 0.9 oz |
| Number of Servings | 10 |
| Item Weight | 0.9 oz |
Check the listing for details. Keto & Protein-Packed Dry Roasted Edamame Snacks. Condition: New. Listed at 24.99 USD. Low-Carb & Keto Friendly: Indulge in guilt-free snacking with only 2 grams of net carbs per serving! They’re high in fiber and low-GI, making them an excellent choice for those keeping their blood sugar in check - truly the ideal healthy keto snack!