| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Kettlebell Handle Cover |
| Item Length | 16.51cm |
| Item Weight | 0.025 kg |
| Item Width | 16.01cm |
| Material | 600D Oxford cloth |
| Model | Fitness Equipment Grip Enhancer |
| Set Includes | Kettlebell Handle Protector |
| Size(US) | 6.50inchx6.30inch |
| Type | Home Gym Exercise Accessory |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. Kettlebell Handle Sleeve Home Gym Exercise Accessory Strength Training Versatile. Color: Black, Condition: New. Listed at 15.99 USD. 【Easy to Use】: Simply wrap the kettlebell handle protector around the handle and secure it with a hook and loop fastener. 【Wide Application】: This kettlebell anti slip handle cover is ideal as a grip for barbells, dumbbells, and pull up bar, helping to prevent slipping and absorb sweat, allowing you to focus on your daily exercise without distraction.