| Power Source | Wall Plug-in |
|---|---|
| Coffee Type | Pod |
| MPN | K400 |
| Control Panel | Digital |
| Bar Pressure | 12 bar |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Capsule/Pad System | K-Cup |
| Manufacturer Warranty | NA |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | AS SHOWN |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Features | Auto Shut-off, Removable Drip Tray, Removable Water Tank, Water Filter, OWNERS MANUAL |
| Cable Length | 36 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Water Tank |
| Finish | Shiny |
| Item Width | 10 in |
| Color | Black |
| Capsule/Pod Capacity | 1 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | AS SHOWN |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Bean/Coffee Capacity | POD |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Model | Keurig 2.0 K400 |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 12.7 lbs. |
| Number of Settings/Programs | 3 |
Check the listing for details. Keurig 2.0 K400 Digital Coffee Maker Touchscreen Silver Black. Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 330.00 USD. Keurig 2.0 Model K400 Hot Brewer coffee maker. Open box condition. Includes carafe and main unit. • Color touchscreen display. • Multiple brew sizes.