| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
|---|---|
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Pod |
| MPN | 5000203382 |
| Compatible Capsule/Pad System | Keurig |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 12.1 in |
| Voltage | 220 V |
| Type of Coffee Made | Single Serve |
| Cable Length | 32 in |
| Features | Removable Drip Tray, Water Tank |
| Components Included | Drip Tray, User Manual |
| Finish | Matte |
| Item Width | 4.5 in |
| Capsule/Pod Capacity | 10 |
| Color | Gray |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 11.3 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Bean/Coffee Capacity | 12 |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Model | K Mini Go |
| Country of Origin | United States |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Keurig 42 oz K-Mini Coffee Maker Grey Go Single-Serve K-Cup Pod Brewer. Color: Gray, Condition: Used, Made in United States. Listed at 48.70 USD. The Keurig 42 oz K-Mini Coffee Maker in Grey is a compact and stylish pod coffee machine that is perfect for small kitchen spaces. With a matte finish, removable drip tray, and water tank, this single-serve coffee maker is easy to use and clean. This model, the K Mini Go, can brew up to 12 cups of coffee using Keurig capsules. Compact and convenient for coffee lovers to enjoy their favorite brew in the comfort of their own home.