| Water Tank Capacity | 1.4 qt |
|---|---|
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Material | Steel |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 12 in |
| Heat up Time | 30-35 sec |
| Bean/Coffee Capacity | 8 oz |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Item Height | 14 in |
| Model | B60 |
| Type of Coffee Made | Cappuccino, Espresso |
| Features | Programmable |
| Finish | Matte |
Check the listing for details. Keurig B60 Special Edition Single Cup Brewing System Coffee Maker Black Silver. Color: Black, Condition: Used. Listed at 30.00 USD.