| Water Tank Capacity | 1.4 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Capsule/Pod Capacity | 10 |
| Color | Red |
| Material | Plastic |
| Control Panel | Analog |
| Bean/Coffee Capacity | 8 oz |
| Heat up Time | 30-35 sec |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220 V |
| Item Height | 12.14 in |
| Model | Digital |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Finish | Matte |
| Components Included | Drip Tray |
| Item Width | 4.76 in |
Check the listing for details. Keurig Coffe Maker K Slim. Color: Red, Condition: New. Listed at 100.00 USD. Keurig Coffe Maker K Slim