| Water Tank Capacity | 10oz |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Capsule/Pod Capacity | 1 |
| Material | Plastic |
| Control Panel | Analog |
| Bean/Coffee Capacity | 8 oz |
| Heat up Time | 60-65 sec |
| Brand | Keurig |
| Type | Coffee Maker |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 120 Volts |
| Model | K-Compact |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato, Espresso, Latte Macchiato, Mocha, Hot Milk, Cappuccino |
| Features | Auto Shut-off, Removable Drip Tray |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Drip Tray, Water Tank |
| Finish | Shiny |
| Country of Origin | China |
| Power | 1425W |
| Number of Settings/Programs | 3 |
Check the listing for details. Keurig K-10 Mini Coffee Maker System Black TESTED Model K10. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 19.99 USD. Keurig K-10 Mini Coffee Maker System Black TESTED Model K10