| Water Tank Capacity | 42oz |
|---|---|
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| MPN | K-Cafe Essentials |
| Control Panel | Analog |
| Item Depth | 10.3 in |
| Brand | Keurig |
| Type | Coffee & Espresso Combo |
| Compatible Capsule/Pad System | Keurig |
| Voltage | 120V |
| Item Height | 12.7 in |
| Model | K85 |
| Type of Coffee Made | Cappuccino, Espresso, Espresso Macchiato, Hot Milk, Latte Macchiato, Mocha, Coffee |
| Features | Auto Shut-off, Frother, Lightweight, Removable Drip Tray, Removable Water Tank, Water Tank |
| Components Included | Drip Tray, User Manual, Water Tank, Milk Frother |
| Finish | Matte |
| Item Width | 9.4 in |
| Item Weight | 6.5 lb |
| Country of Origin | United States |
| UPC | 611247394373 |
Check the listing for details. Keurig K-Café Essentials Single Serve K-Cup Pod Coffee Latte Maker *READ*. Color: Black, Condition: For parts or not working, Made in United States. Listed at 25.00 USD. With a 42oz water tank capacity and a wall plug-in power source, this black plastic coffee maker is easy to use and maintain.