| Package Dimensions LxWxH | 15.31x15.12x12.6 Inches |
|---|---|
| Size | K-Cup |
| Coffee Type | Capsule |
| Color | Black |
| MPN | K50 |
| Control Panel | Analog |
| Item Depth | 12.01 in |
| Bean/Coffee Capacity | 10 oz |
| Weight | 9.8 Pounds |
| Brand | Branded |
| Type | Coffee Maker |
| Item Height | 14.32 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | See Details |
| Features | Removable Drip Tray, Auto Shut-off, Removable Water Tank, Built-in Grinder |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 14.79 in |
Check the listing for details. Keurig K-Classic Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker, with 3 Brew Sizes, 48oz.... Color: Black, Condition: Open box, Made in United States. Listed at 69.00 USD. K-Classic Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker, with 3 Brew Sizes, 48oz Removable Reservoir, Black. The Classic Keurig K-Cup Single Serve Coffee Maker. Includes 4 K-Cup pods and a water filter handle + 2 water filters to help your beverages taste their best.