| Water Tank Capacity | 36 oz |
|---|---|
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Capsule/Pod Capacity | 1 |
| Material | Plastic |
| Control Panel | Analog |
| Item Depth | 12.5 in |
| Bean/Coffee Capacity | NA |
| Brand | Keurig |
| Compatible Capsule/Pad System | Keurig |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 12.5 in |
| Model | K-Compact K35 |
| Type of Coffee Made | Pod |
| Cable Length | 36 in |
| Components Included | Drip Tray, Water Tank |
| Item Weight | 7.85 lbs |
| Power | 1000 W |
| Item Width | 8.5 in |
Check the listing for details. Keurig K-Compact K35 Single Serve Coffee Maker Black. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 49.87 USD. DISPENSE HOT WATER: Open and close the brewer handle (without a pod) and select your cup size for hot water on demand. SMART START: Your coffee maker heats then brews in one simple process. No need to wait for it to heat before selecting your cup size.