| Country of Origin | United States |
|---|---|
| UPC | 0611247363133 |
| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| MPN | K35 |
| Control Panel | Analog |
| Item Depth | 13.2 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Bean/Coffee Capacity | 8 oz |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Item Height | 12.5 in |
| Model | Keurig K-Compact |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato, Espresso, Latte Macchiato, Mocha, Hot Milk, Cappuccino |
| Features | Removable Drip Tray, Auto Shut-off, Water Tank, Energy Saving Mode, Removable Water Tank |
| Cable Length | 32 in |
| Finish | Matte |
| Item Width | 8.2 in |
| Power | 1000 W |
Check the listing for details. Keurig K-Compact K35 Single Serve Pod Coffee Machine - Black. Color: Black, Condition: Used, Made in United States. Listed at 20.00 USD. Model: K-Compact Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker (K35).