| Coffee Type | Pod |
|---|---|
| Color | Black |
| UPC | 611247398067 |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 14 in |
| Bean/Coffee Capacity | 12oz |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Capsule/Pad System | Keurig |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 14 in |
| Model | K Duo Essentials |
| Type of Coffee Made | Pod |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | Drip Tray, User Manual, Water Tank |
| Finish | Shiny |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 10 in |
Check the listing for details. Keurig K-Duo Essentials Hot Iced Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 93.99 USD. 12-CUP GLASS CARAFE: Included with brewer, along with heating plate to keep fresh coffee hot. BREW BY THE CUP OR CARAFE: Brews both K-cup® pods and coffee grounds.