| Components Included | Drip Tray |
|---|---|
| UPC | 0611247379844 |
| Water Tank Capacity | 60 oz |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| MPN | 5000204976 |
| Control Panel | Analog |
| Item Depth | 12.76 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo, Nespresso |
| Item Height | 12.92 in |
| Model | Keurig K-Duo |
| Type of Coffee Made | Brewed Coffee, Espresso |
| Features | Removable Drip Tray, Auto Shut-off, Pause-and-Serve, Removable Water Tank |
| Finish | Matte |
| Item Width | 10.94 in |
| Power | 1470 W |
| Item Weight | 9.71 lbs. |
Check the listing for details. Keurig K-Duo Single Serve K-Cup Pod & Carafe Coffee Maker Black -Read*. Color: Black, Condition: Used. Listed at 36.98 USD. Keurig K-Duo Single Serve K-Cup Pod & Carafe Coffee Maker Black used in good working condition, well maintained, and fully functional. The original glass carafe broke. The unit may have light scratches on the sides from normal use and cleaning.