| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| MPN | 5000197490 |
| Control Panel | Digital |
| Bar Pressure | 10 bar |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo |
| Item Height | 12.7 in |
| Type of Coffee Made | Tea, Hot Cocoa, Coffee, Keurig |
| Features | Hot Water Tap, Programmable, Removable Drip Tray, Removable Water Tank, Water Tank |
| Cable Length | 32 in |
| Components Included | Drip Tray, User Manual, Water Tank |
| Item Width | 9.9 in |
| Color | slate |
| Capsule/Pod Capacity | 10 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 13.1 in |
| Bean/Coffee Capacity | 14 oz |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Model | K-90 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| UPC | 0611247369425 |
Check the listing for details. Keurig K Elite K-90 Single Serve Coffee Maker Temperature Control. Color: slate, Condition: Open box. Listed at 128.95 USD. The Keurig K-Elite coffee maker features Strong Brew for when you want to brew a bolder cup of coffee, and an Iced button to brew hot over ice for a refreshing, full-flavored iced coffee. It features five brew sizes, so you can brew 4, 6, 8, 10, or 12oz of your favorite coffee, tea, hot cocoa, or iced beverage at the touch of a button.