| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Silver |
| UPC | 190403986923 |
| MPN | K-Elite |
| Material | Chrome |
| Control Panel | Digital |
| Item Depth | 9.9 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Item Height | 13.1 in |
| Voltage | 220 V |
| Model | K-Elite |
| Type of Coffee Made | Cappuccino, Espresso, Mocha |
| Features | Auto Shut-off, Display, Lightweight, Programmable, Removable Drip Tray, Removable Water Tank, Timer, Water Filter, Water Tank |
| Cable Length | 32 in |
| Components Included | Drip Tray, Water Tank |
| Finish | Shiny |
| Item Width | 12.7 in |
| Item Weight | 8 lbs. |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. KEURIG K-ELITE K-90 Single-Serve K-Cup Pod Coffee Maker with Iced Coffee Setting. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 49.95 USD.