| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Pod Coffee Machine |
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Item Height | 11.3 in |
| Model | no |
| Features | Removable Water Reservoir, Descale Indicator, Automatic Shut Off |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 9.4 in |
| Item Width | 6.5 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Keurig K-Express Essentials Black Single-Serve K-Cup Pod Coffee Maker, Free ship. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 53.10 USD. MAINTENANCE ALERT: Reminds you to descale after every 250 brews. This streamlined, modern coffee maker gives you a range of Keurig features that can enhance your coffee routine. Now everybody can truly enjoy a rich cup of coffee at the push of a button, because Keurig is for all.