| Water Tank Capacity | 36 oz. |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Material | Plastic |
| Features | Auto Shut-off, Removable Drip Tray, Removable Water Tank, 3 cup sizes, Brews Iced & Hot Coffee |
| Components Included | Drip Tray, Water Tank |
| Finish | Shiny |
| UPC | 0611247398951 |
| Brand | Keurig |
| Type | Single-Serve K-Cup Pod Coffee Maker |
| Coffee Type | Pod |
| Item Height | 8.00 in |
| Color | Gray |
| Model | K-Iced Essentials |
| MPN | 5000373321 |
| Item Depth | 15.00 in |
| Bean/Coffee Capacity | 10 Oz |
| Item Width | 15.00 in |
| Item Weight | 1 lb. |
Check the listing for details. Keurig K-Express Essentials Plus Iced & Hot Coffee Maker - Read Deascription!. Color: Gray, Condition: Open box. Listed at 44.99 USD. Multiple cup sizes: 12 oz iced / 6, 8, or 10 oz hot. Brew Types: Hot & Iced. Cup Sizes:6 oz, 8 oz, 10 oz (hot) /12 oz (iced). Iced coffee brewing (Brew Over Ice). Type: Single-Serve Coffee Maker. Hot coffee brewing.