| Features : | Removable Water Reservoir, Descale Indicator, Automatic Shut Off |
|---|---|
| Material : | Plastic |
| Preset cup sizes | 6 oz |
| Dimensions | 9.81 x 6.43 x 11.70 Inches |
| Number of preset cup sizes | 3 |
| Compatible form | Pods |
| MPN | KEURIG-K-POD-BLK |
| Color : | Black |
| Product line | K-Express Essentials |
| Weight | 4.95 lb |
| Brand | Keurig |
| Model | K-Express Essentials |
| Water reservoir capacity | 30 oz |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Keurig K-Express Essentials Single Serve K-Cup Coffee Maker Black. Condition: New, Made in United States. Listed at 45.99 USD. Compatible with a wide variety of K-Cup pods, this machine gives you access to hundreds of coffee, tea, and hot cocoa options. Choose from three cup sizes (6, 8, or 10 oz) to customize your perfect brew, whether you prefer a bold cup or a lighter option.