| Capsule/Pod Capacity | 10 |
|---|---|
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Bean/Coffee Capacity | 3.5 oz |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo, Nespresso |
| Voltage | 120 V |
| Finish | Matte |
| Country of Origin | United States |
| Power | 750 W |
| UPC | 0611247396292 |
| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
| Power Source | Wall Plug-in |
| Coffee Type | Pod |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| MPN | Not Specified |
| Control Panel | Analog |
| Item Depth | 11.3 in |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Item Height | 16.8 in |
| Model | Digital |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato, Espresso, Latte Macchiato, Mocha, Hot Milk |
| Features | Water Tank |
| Item Width | 6.5 in |
| Item Weight | 5.5 lbs. |
Check the listing for details. Keurig K-Express Essentials Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker Cloud White. Color: White, Condition: Open box, Made in United States. Listed at 60.00 USD. This coffee machine is new. It was only opened to show whats inside the box. Please see pictures for more condition details.