| Item Package Quantity | 1 |
|---|---|
| Coffee Maker Type | Espresso Machine |
| Size | 12.8” L X 5.1” W X 12.6” H |
| Part Number | K-Express |
| Style | Modern |
| Pattern | Coffee Brewer |
| Capacity | 42.0 |
| Model Number | K-Express |
| Included Components | Coffee Maker |
| Model Name | K-Express |
| Specific Uses For Product | Espresso |
| Wattage | 1000.0 |
| Human Interface Input | Buttons |
| Operation Mode | Manual |
| Coffee Input Type | K-Cup Pods, Ground Coffee |
| Power Source Type | Ac Adapter |
| Voltage | 120.0 |
| Has Automatic Shutoff | Yes |
| Material | Plastic |
| Unit Count | 1.0 |
| ISBN | 0611247389119 |
| Package Dimensions LxWxH | 15.1x14.8x7.36 Inches |
| Weight | 5.7 Pounds |
| Country of Origin | United States |
| UPC | 0611247389119 |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Coffee Type | Pod |
| Item Height | 12.6 in |
| Color | Black |
| Model | Keurig K-Express |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato, Espresso, Latte Macchiato, Mocha, Cappuccino |
| MPN | K-Express |
| Item Depth | 12.8 in |
| Bean/Coffee Capacity | 8 oz |
| Item Width | 5.1 in |
Check the listing for details. Keurig K-Express Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker, 3 Brew Sizes, Strong. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 132.74 USD.