| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
|---|---|
| Coffee Type | Pod |
| Color | Black |
| Capsule/Pod Capacity | 10 |
| Material | Plastic |
| Control Panel | Analog |
| Item Depth | 8 in |
| Bar Pressure | 15 bar |
| Bean/Coffee Capacity | 14 oz |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Model | Digital |
| Type of Coffee Made | Espresso, Cappuccino, Mocha, Latte Macchiato, Espresso Macchiato |
| Cable Length | 32 in |
| Features | Removable Drip Tray |
| Components Included | Drip Tray |
| Finish | Matte |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Keurig K-Mini Black Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 54.00 USD. ☕ Keurig K-Mini Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker – Black (Matte Finish). Bring Keurig coffee quality to any space with its compact design and modern style. • Includes: 1 Keurig K-Mini coffee maker.