| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Control Panel | Analog |
| Bar Pressure | 15 bar |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220 V |
| Item Height | 12 in |
| Type of Coffee Made | Cappuccino, Espresso, Espresso Macchiato, Hot Milk, Latte Macchiato, Mocha |
| Features | limited edition |
| Components Included | Drip Tray |
| Finish | Matte |
| Item Width | 4.5 in |
| Color | White |
| Capsule/Pod Capacity | 1 |
| Material | ABS Plastic |
| Item Depth | 11 in |
| Bean/Coffee Capacity | 14 oz |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Brand | Keurig |
| Type | Capsule Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Model | Keurig K-Mini |
| Item Weight | 4.6 lbs |
| Power | 1470 W |
Check the listing for details. Keurig K-Mini Jonathan Adler Limited Edition Single Serve Coffee Maker K-Cup. Color: White, Condition: Used. Listed at 20.00 USD. This model features the classic Keurig convenience of brewing your favoriteK-Cup pods in one quick step, paired with a vibrantJonathan Adler design that really stands out. Up for sale is aKeurig K-Mini Jonathan Adler Limited Edition single-serve coffee maker — a stylish, compact brewer perfect for kitchens, offices, dorms, or gifting.