| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Control Panel | Analog |
| Bar Pressure | Less than 5 bar |
| Unit Type | Unit |
| Compatible Capsule/Pad System | Nespresso |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Type of Coffee Made | Espresso |
| Features | Lightweight, Travel, Auto Shut-off |
| Cable Length | 32 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Matte |
| Components Included | User Manual, Water Tank |
| Color | Black |
| Capsule/Pod Capacity | 10 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 4 in |
| Heat up Time | 60-65 sec |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Model | Keurig K-Mini |
| Country of Origin | Thailand |
| Number of Settings/Programs | 1 |
| UPC | 611247405772 |
Check the listing for details. Keurig K-Mini Mate Single Serve Coffee Maker • K-Cup Brewer Black • New NIB. Color: Black, Condition: New, Made in Thailand. Listed at 69.85 USD.