| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
|---|---|
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| Control Panel | Analog |
| Bar Pressure | 15 bar |
| Energy Star | Compliant |
| Compatible Capsule/Pad System | Keurig |
| Item Height | 12 inches |
| Voltage | 120 V |
| Style | Modern |
| Height | 12 inches |
| Features | Removable Drip Tray, Water Tank |
| Cable Length | 32 in |
| Width | 4.5 inches |
| Finish | Matte |
| Components Included | Drip Tray |
| Item Width | 4.5 inches |
| Number of Settings | 1 |
| Manufacturer Color | Studio Gray |
| Color | Gray |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 11 inches |
| Heat up Time | 40-45 sec |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Model | Keurig K-Mini Plus |
| Country of Origin | United States |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Keurig - K-Mini Plus Single Serve K-Cup Pod Coffee Maker - Studio Gray.. Color: Gray, Width: 4.5 inches, Condition: Used, Made in United States. Listed at 24.99 USD. This electrical coffee maker features a 1.2 qt water tank capacity and a removable drip tray for easy cleaning.