| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Water Tank Capacity | 1.2 qt |
| Power Source | Electrical |
| Coffee Type | Pod |
| MPN | 53448183 |
| Control Panel | Analog |
| Bar Pressure | 10 bar |
| Compatible Capsule/Pad System | Cafissimo, Nespresso |
| Item Height | 12.1 in |
| Type of Coffee Made | Espresso Macchiato, Espresso, Latte Macchiato, Mocha, Hot Milk, Cappuccino |
| Features | Additional Coffee Container, Removable Drip Tray, Auto Shut-off, Water Tank, Cord Storage, Display |
| Cable Length | 32 in |
| Finish | Matte |
| Components Included | Drip Tray |
| Item Width | 4.5 in |
| Color | Green |
| Capsule/Pod Capacity | 1 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 11.3 in |
| Heat up Time | 20-25 sec |
| Bean/Coffee Capacity | 14 oz |
| Brand | Keurig |
| Type | Pod Coffee Machine |
| Compatible Water Filtration | Aquaclean |
| Model | Keurig K-Mini Single Serve |
| Item Weight | 2.6 lbs |
| Power | 1470 W |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Keurig K-Mini Single Serve Coffee Maker - Green | Tested/Works!. Color: Green, Condition: Used, Made in United States. Listed at 25.00 USD.